Почетна Тагови Rio Tinto

Таг: Rio Tinto

Втората по големина рударска компанија во светот ги продава рудниците за...

0
Rio Tinto Group, втората по големина рударска компанија во светот, ги затвора рудниците за јаглен и се подготвува да го затвори бизнисот. Иако загриженоста...