19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови Soberana 2

Таг: Soberana 2

И Куба има свои вакцини против КОВИД-19

Куба работи на развојот на четири кандидати за вакцина против корона вирусот. Soberana 2 вакцината, како и Novavax во Америка, е вакцина...

НАЈПОПУЛАРНИ