-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови Telekom Slovenije

Таг: Telekom Slovenije

Телеком Словенија ја лансираше првата комерцијална 5G мрежа во Словенија

Компанијата Telekom Slovenije, која е во мнозинска сопственост на државата, вчера објави дека ја пушта во употреба првата комерцијална 5G мрежа на...

НАЈПОПУЛАРНИ