18.5 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020

Instagram ќе покажува колку пати луѓето го посетиле вашиот профил

Instagram развива опција со која на корисниците ќе им се покажува колку пати луѓето во последната недела го посетиле нивниот профил. Информацијата ќе се појави на врвот на профилот, а ќе биде толку воочлива што нема шанси да ја промашите, пишува B92.

Сапак, иако ќе се покажува колку пати е прегледан профилот, нема да се покажува кои се посетителите. Новата опција најпривн ја најави Мет Навара, кој на Twitter објави фотографија од екран на кој се гледа што гледаат корисниците кои имаат пристап до оваа новина на својата профилна страница.

Функцијата уште е во фаза на тестирање и не се појавува на профилот на секој корисник на Instagram.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •