Почетна Тагови Instagram

Таг: Instagram

Instagram наскоро ќе овозможи креирање на објави од десктоп

0
Најголем дел од опциите на социјалната мрежа Instagram беа ограничени на мобилната апликација, а меѓу нив е и креирањето и едитирањето на објавите. Меѓутоа,...

Instagram овозможи враќање на избришаните објави

0
Социјалната мрежа Instagram воведе нова можност која на корисниците им дозволува да ги вратат избришаните објави. Новата можност е воведена за корисниците да се...

Instagram и Messenger ќе добијат опција за пораки кои исчезнуваат

0
Facebook на корисниците ќе им овозможи нов начин на допишување, а тоа се пораки кои исчезнуваат. Оваа опција наскоро ќе ја добијат сите корисници...

Првата робот инфлуенсерка на Instagram има дури 300.000 следбеници и заработува...

0
Во склад со технолошкиот напредок луѓето за повеќе професии и работи кои ги вршат добиваат компјутерски генерирани личности или роботи кои ги заменуваат. Затоа,...

„Приказните“ на Instagram сега добија опција за додавање музика

0
Веќе подолго време на „приказните“ на пријателите од странство можеме да видиме икона со музика, меѓутоа во истата објава се појавуваше еченицата „Жал ни...

Instagram воведува нови правила за корисниците во САД за да спречи...

0
Instagram вчера најави воведување нови промени во својата платформа за американсктие корисници со цел спречување на ширењето на лажни вести во време на одржување...

Поминаа 10 години од основањето на Instagram – ова е првата...

0
Поминаа десет години од основањето на Instagram, кој стана една од најпопуларните социјални мрежи во светот. Корисниците првите фотографии почнаа да ги објавуваат на...

Instagram на корисниците ќе им бара лични документи за да го...

0
Oд Instagram на официјалниот блог објавија дека од некои од кориснциите може да побараат да им испратат лични документи за да го потврдат идентитетот....

На TikTok му се заканува забрана во САД, а Цукерберг веќе...

0
На сличен начин како што Huawei доби забрана со САД, тоа може да го снајде и TikTok. Имено, социјалната мрежа, односно апликацијата која освои...

Facebook и Instagram ќе не предупредуваат да носиме заштитни маски

0
Facebook најави проширување на своите напори за обезбедување навремени и точни информации на своите корисници во време на пандемија на корона вирусот. Откако го...