6.7 C
Skopje
недела, декември 8, 2019

Како ИКЕА ја искористи кралската свадба за своја промоција?

Kabtel desktop

Агенцијата ACNE и Ikea Creative Hub смислија неколку постови за социјалните мрежи кои си поиграа со кралската свадба, а еден од нив беше едноставна фотографија од нивната Хари столица, од 49 американски долари, со пораката “Не грижете се, Хари се уште е на располагање. “

За да не остане се` на тоа, веднаш по венчавката брендот повторно беше подготвен за актуелнната тематика и се осврна на проблемот со преостанатиот вишок од свадбени торти, а одговорот го најдоа во нивните пластични садови Прута, со пораката “Кога ќе ви останат вишок торти од венчавката со 600 гости. “

(Marketing365.mk)

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •