18 C
Skopje
четврток, август 13, 2020

ВИДЕО: Паметен куфер кој генерира струја

Kabtel desktop

Благодарение на куферот EBolt сега можеме во секој момент да имаме бесплатна чиста енергија кога патуваме. Вградените револуционерни тркала KineTech Wheels со секое движење кинетичката енергија ја претвораат во електрична, која се пренесува до батеријата вградена во куферот. Така секогаш кога ќе го влечете куферот, се полни батеријата.

Литиум-јонската батерија е со моќност од 5000 mAh и е во согласност со сите прописи на авиокомпаниите. Енергијата ја добива директно со секоја ротација на тркалата, но што ако не се движите подолго време. Не се грижете, и тоа е решено. Батеријата на куферот може да се наполни и на штекер.

Power-Generating Smart Luggage

This is the world's first self-charging carry-on.More info ➡ http://kck.st/2uqdH1g

Posted by Startup Selfie on Понеделник, 06 август 2018

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •