14.3 C
Skopje
недела, ноември 17, 2019

Дневни Архиви: ноември 29, 2018

Повеќе не ни требаат офталмолози – со овој гаџет сами ќе си го проверуваме...

Компанија од Калифорнија направи уред кој ќе ве спаси од долгото чекање на преглед кај офталмолог во државна болница и од скапите прегледи во...

Јапонскиот козметички бренд Annayake официјално и во Македонија

Традиционален јапонски концепт создаден за европската жена – тоа e приказната на овој престижен бренд кој вчера ја доживеа својата официјалната промоција во Македонија,...

Пивара Скопје лансираше дигитална платформа за едукација на млади

Пивара Скопје креираше нова дигиталната платформа која ќе им овозможи на дополнителен број млади невработени лица, особено на оние што живеат во надвор од...

Tip of the Week – 90 секунди!

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Пишувањето пораки на телефон е извор на стрес за секој трет човек

Секој трет човек денес смета дека секојдневното пишување пораки на мобилен телефон му предизвикува стрес, а на секој петти човек му е толку стресно...

Првата фотоволтаична централа на ОКТА инсталирана во Единство Струмица пуштена во употреба

ОКТА ја пушти во употребата првата фотоволтаична централа инсталирана на покривот на компанијата Конфекција и трикотажа АД Единство од Струмица. Поставувањето на централата е...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Кои се мажите на годината за 2018 година?

Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година, во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум. На...

Музика од научно-фантастични филмови вечерва во Македонската филхармонија

„Научна фантастика на платно“ е насловот на претстојниот концерт на Македонската филхармонија кој ќе се одржи овој четврток (29 ноември) во 20 часот. Под...

„National Geographic“ ја стави Македонија во дестинациите што треба да се посетат во 2019...

Светскиот сервис „National Geographic“ ја вброи Македонија како една од 28 дестинации што треба да се посетат во идната, 2019 година.   „Без разлика дали ќе стават „Северна”...

ИКЕА ќе дава еден месец платено породилно отсуство за татковците

За да им помогне на своите вработени со мали деца и да им покаже дека го уважува нивниот приватен живот, како и да ја...

НАЈПОПУЛАРНИ