14.3 C
Skopje
недела, ноември 17, 2019

Дневни Архиви: декември 4, 2018

Шест правила за успешно преговарање на Иванка Трамп

Упсешната жена-претприемач и ќерка на американскиот претседател, Иванка Трамп имала многу прилики за ги усоврши своите вештини за преговарање. Како што вели самата, нејзиниот...

„Арно“ организира часови за слоу фуд готвење

Водени од слоганот „кул е да си кулинар“ Зружението за социјални иновации „АРНО“ во соработка со Здружението за заштита, промоција и едукација за храна...

Се зголемува цената на лебот!

За  десет до 20 отсто или од 15 на 18 денари е зголемена цената на некои видови леб. Причината за ваквиот потег, според мелничарите, е...

„Виталиа“ прослави 25 години јубилеј!

Виталиа, брендот кој несомнено асоцира на хуманост, општествена одговорност но пред сè, брендот кој е најзаслужен за креирање јавна свест околу потребата од здрава...

Македонскиот стартап Свифт Дата меѓу седумте најдобри на финалето на Самитот за вселенски иновации...

Македонскиот стартап Свифт Дата кој работи во областа на обновливите извори на енергија успешно се пласираше меѓу 7те најдобри на финалето на Светскиот Натпревар за Вселенски Иновации...

ВИДЕО: Паркинг за велосипеди ја собира енергијата што ја создаваат велосипедистите

Овој паркинг за велосипеди ја претвора енергијата која ја произведуваат велосипедистите во електрична енергија, која ја користи целото соседство. Системот S Park вклучува предно...

Audi го претстави електричниот седан e-tron GT

Audi e-tron: Брендот со четирите прстени претставува една од ѕвездите на саемот за автомобили во 2018 година во Лос Анџелес. Концептот Audi e-tron GT...

Vip со атрактивна новогодишна промоција – ТВ уреди и смарт телефони по супер цени...

Vip ја започнува празничната новогодишна еуфорија и со задоволство ја најавува новата атрактивна промоција со која на сите корисници им овозможува да ја дочекаат...

Пенка Мукаетова: Веќе имаме успешни ИПАРД проекти. Искористете ја можноста и аплицирајте!

Во моментов во Македонија се отворени повеќе повици за финансирање на проекти на македонските компании. За интересот на компаниите и за стручната поддршка која...

Лидија Трипуноска од „Марили” e добитник на наградата „Најжена на 21.век”

Лидија Трипуноска, генерален менаџер на агенцијата „Марили” e  добитник на наградата „Најжена на 21.век” на манифестација која се одржа во Белград Трипуноска ја доби оваа...

НАЈПОПУЛАРНИ