ВИДЕО: Cosmo Communicator ќе ги замени и вашиот телефон и вашиот комјутер

- Advertisement -

Овој уред е три работи во едно – телефон, компјутер и камера. Cosmo Communicator е дизајниран така што на корисниците на паметните телефони им овозможува да уживаат во бенефитите на физичката тастатура. Има двоен екран на допир, сензор за отпечатоци, стерео звучници, 6GB RAM и 128GB внатрешна меморија.

Cosmo  е опремен со камера од 24 мегапиксели и работи на оперативниот систем Android 9 (Pie), но поддржува и Linux. Најдобро од се е што го собира во џеб, па нема потреба со себе да носите повеќе уреди. Со кампањата за собирање средства на Indiegogo овој уред собра повеќе од 1 милион долари.

- Advertisement -

Сподели!
- Advertisement -