Овој безжичен полнач може да полни три телефони одеднаш

- Advertisement -

Време е да прекинеме да користиме кабли и жици. Fuelbox Rover Qi Wireless Power Bank е вистинско модерно решение за полнење батерии кое сигурно ќе ви ја олесни работат во канцеларија или дома. Можете да полните до три телефони одеднаш, а уредот можете да го набавите за 59 долари,

Ако ја сакате слободата на безжичните гаџети, но сакате модерна технологија без да мора да сте многу технолошки потковани. FuelBox Rover Qi Wireless Power Bank е совршен компромис. Гаџетот е опремен со Qi безжична технологија за најновите паметни телефони, но има и два приклучоци за USB кои ви овозможуваат паралелно да полните уште два уреди.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Батеријата на FuelBox Rover од 10.000 mAh, која може да се полни, значи дека имате дополнителни 40 часа живот на батериите на уредите и за разлика од други вакви гаџети, ќе знаете која е време да го наполните затоа што ЛЕД сијаличка ви покажува колку енергија има во него. Овој гаџет можете да го купите за 59 долари.

Сподели!
- Advertisement -