3.3 C
Skopje
вторник, февруари 18, 2020

Најновиот автомобил на Мате Римац сега ќе можете да го возите во популарна тркачка видеоигра

Kabtel desktop

Во рамките на најголемата гејминг конференција XBOX E3, Rimac и Microsoft го објавија своето ново партнерство. На страницата на Rimac Automobili објавија дека Rimac C_Two беше претставен во open-world тркачката игра Forza Horizon 4 како прв целосно електричен хиперавтомобил.

Нјамоќниот суперавтомобил во светот може да се пофали со неверојатни 1914 коњски сили, а до 100 км забрзува за само 1,97 секунди. Тоа искуство сега е достапно и во виртуелниот свет. Пред C_Two да биде претставен во 2020 година, гејмерите добија ексклузивна можност да возат со автомобилот во играта Forza Horizon 4.

Инаку, видеоиграта Forza Horizon 4 се појави на почетокот на октомври 2019 година и доби бројни награди за најдобра тркачка игра во светот. i

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •