4.3 C
Skopje
недела, декември 8, 2019

Националниот парк Маврово објави фотографија од две мечиња

Kabtel desktop

По неодамнешните снимки на возрасен рис и волк, јавноста овојпат можеше да види две кафеави мечиња како талкаат низ шума. Фотографијата беше објавена на Фејсбук страницата на Националниот парк Маврово.

И оваа фотографија е направена со помош на фотозамки, во рамките на проектот за закрепнување на балканскиот рис, што се спроведува во соработка со Македонското еколошко друштво.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •