18.5 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020

Компанијата на младиот Мате Римац учествуваше во создавањето на импресивниот италијански автомобил Battista

Мате Римац уште еднаш одушеви со својата работа. Неговата компанија учествуваше во изработката на импресивниот автомобил Battista. Од компанијата објавија дека договорот бил вреден 80 милиони евра.

За автомобилот на италијанската компанија Pininfarinа, Battista, Rimac automobili го развиле електричниот погон, софтверот и хардверот, како и батерискиот систем на автомобилот. Младиот хрватски иноватор Мате Римац и компанијата Automobili Pininfarina денес на своите профили на Facebook објавија и фотографии и видео од новиот автомобил.

При најавата на соработката од италијанската компанија објавија дека договорот е вреден 80 милиони евра, а Мате Римац изјави дека е возбуден за предизвиците кој пред нив ги поставила Pininfarina.

Automobili Pininfarina – Battista

With Monterey Car Week fast approaching, AutomobiliPininfarina is preparing a special series of presentations to itsclients and other special guests. Among the stars of the showthis year will be a stunning Battista finished in liquid silver. SeeBattista shine in the sun here…Music by: Sons Of MariaCredits: Sirup Artist Agency Partners: Princess Yachts Dadocesaro

Posted by Automobili Pininfarina on Вторник, 06 август 2019

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •