11.2 C
Skopje
четврток, октомври 29, 2020

Puma направи копачки инспирирани од Rimac Automobili

Kabtel desktop

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман вчера настапи во Максимир во новите на Puma, а инспирацијата за новата опрема на гигантот за спортска опрема доаѓа од хрватската компанија Rimac Automobili.

“Мате Римац и Rimac Аutomobili не учествуваа во дизајнот и креирањето на Ultra SL копачките, кои премиерно ги носеше Антоан Гризамн. Комплетната работа ја направи Puma сама. Тие во нашата компанија пронајдоа само инспирација. Дизајнот и целата филозоција се нивни. Од Pumа не контактираа како што е коректно, но од нас не побараа технологија или што било друго. Што се однесува на нашата компанија, ние од тоа не сакаме да направиме некаква фама или да ја надуеме приказната“ изјавија од Rimac Аutomobili.

Очигледно е дека станува збор за ПР на Pumа и за маркетиншка симбиоза на двете големи компании.

(Poslovni.hr)

(фото: Puma)

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •