20 C
Skopje
недела, април 11, 2021

Apple го најави настанот One Mоre Thing за 10 ноември

Kabtel desktop

Apple најави уште еден настан кој го нарекоа One More Thing — кој е закажан за 10 ноември и на кој веројатно ќе ги претстави првите Mac кои работа на чипови направени во Силиконската долина наместо процесорите на Intel, кои компанијата ги користи од 2005 година наваму. Сето тоа е најавено на официјалната страница за настани на Apple.

Настанот ќе биде емитуван во живо на 10 ноември во 19 часот централно време. One More Thing не е во согласност со политиката на Apple да не подига фама со називите на своите настани, која беше установена од страна на покојниот Стив Џобс. Последниот пат кога Apple имаше скромна најава за некој настан беше најавата на iPhoneX во 2017 година, пишува The Verge.

(Interesting Engineering)

(фото: Apple screenshot)

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •