Samsung ја најави конференцијата Unpacked за 17 јануари

- Advertisement -

Samsung официјално потврди дека својата традиционална конференција Unpacked ќе ја одржи на 17 јануари. Вообичаено, Samsung ја одржува Unpacked во првата половина од февруари, но сега дојде до интересни промени, посебно поради одржувањето а CES 2024.

Конференцијата на Samsung ќе се одржи во SAP Center во Сан Хозе, но ќе се пренесува во живо на сите канали на Samsung, меѓу кои и на YouTube.

- Advertisement -

Каратеристично за Samsung е тоа што во најавата нема детали за настанот, меѓутоа се очекува претставување на флегшип серијата на телефони Galaxy S24, додека преднарачките ќе бидат отворени веднаш после завршувањето.

Ако ја погледнеме минатата година, Galaxy S23 и S23 Plus донесоа мали подобрувања во однос на претходните модели, така што и S24 може да донесе многу промени. На Unpacked, Samsung веројатно ќе претстави и нови лаптопи.

- Advertisement -

(Klix.ba)

(фото: )

Сподели!
- Advertisement -