Почетна Тагови заработка

Таг: заработка

За колку минути светските богаташи ја заработуваат вашата годишна плата? Проверете...

0
Иако корона вирусот предизвика вистински хаос во светот, дел од најголемите богаташи во светот не само што не изгубија пари, туку и го зголемија...

Samsung бележи раст на заработката од 23%, но не од продажба...

0
Samsung забележа голем скок на продажбата поттикнат од милионите луѓе кои работат и учат од дома во текот на пандемијата на корона вирусот. Вториот...

Милијардери на годината – кој заработил најмногу во 2019 година?

0
Најмногу пари од сите луѓе на светот годинава заработи Французинот Бернар Арно, кој е сопственик на компанијата LVMH – 35,5 милијарди долари. Под капата...

Џокер надмина рекорд, заработи над милијарда долари!

0
Филмското остварување на режисерот Тод Филипс „Џокер“, со Жоакин Феникс во главната улога, во текот на овој викенд ја надмина заработувачката од една милијарда...

Која од мобилните видеоигри заработува најмногу?

0
Како и да се составуваат листи со најдобрите, најголемите, најпродаваните видеоигри, секогаш се појавуваат истите имиња. SuperDatа исто така составија листа со мобилни игри кои...

Колку следбеници треба да имате на социјалните мрежи за да заработите...

0
Ивана Шулц е експерт за социјални мрежи, маркетинт (особено дигитален), Интернет, бизнис и кариера. Таа ги советува младите луѓе како да почнат да работат...

Берзански предвидувања – од овие две компании купете акции сега и...

0
Судејќи според берзанската статистика, меѓу технолошките лидери најмногу се исплатува да купите акции на Netflix и Facebook сега, на крајот на годината, и да...