28 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020
Почетна Тагови мокра сијалица

Таг: мокра сијалица

Северните делови од Кина ќе бидат погодени од најсмртоносни топлотни бранови

Северниот дел од Кина е најгусто населениот дел од Земјата и е пред закана да стане зона на најсмртоносните топлотни бранови до крајот на...

НАЈПОПУЛАРНИ