Почетна Тагови натпревар

Таг: натпревар

Маск понуди 100 милиони долари награда за смислување начин за чистење...

0
Американскиот претприемач и милијардеер Илон Маск понуди 100 милиони долари награда за иноваторите ако осмислат начини за борба против климатските промени и чистење на...

Huawei нуди награди од милион долари за најдобрите девелопери во светот...

0
Развојот на некои апликации не е ни брз, ни едноставен затоа што кога една апликација е направена и спремна за користење треба некако да...

Швајцарскиот кашкавал „гриер“ прогласен за најдобар во светот

0
Швајцарскиот кашкавал „гриер“ (Gruyere) е прогласен за најдобар во светот на гласање каде што рекорден број учесници од 26 земји гласаа за него на...

Oтворено аплицирањето на натпреварот „Зелени идеи“во организација на „АРНО“

0
Граѓаните кои сметаат дека имаат идеја за зелен, одржлив бизнис од денеска до 10 април можат да аплицираат на натпреварот „Зелени идеи“, што...

Компанијата за производство на кафе Gevalia нуди бесплатен престој во замок...

0
Компанијата Gevalia на љубителите на кафето им нуди бесплатен престој во дворец и бесплатно кафе цела недела. Производителот на кафе од САД објави натпревар...

Започнува натпреварот Huawei InFocus Awards за мобилна фотографија и видео

0
Huawei го објави својот регионален натпревар за мобилна фотографија и видео, Huawei InFocus Awards 2019. Натпреварот им овозможува на талентираните фотографи од Централна, Источна...

Земјаните сега имаат единствена прилика да именуваат планети и ѕвезди

0
Ако секогаш сте сакале да именувате некоја ѕвезда или планета, но не сте знаеле како, сега ви се нуди единствена пролика за предложите име...

Француски град нуди награда од 2.250 долари за некој што ќе...

0
Францускиот град Плугастел-Даулас нуди околу 2.250 долари за некој што ќе им помогне да го деифрираат написот изгравиран во камен, кој се наоѓа на...

Oтворени пријавите за петтиот националниот натпревар за зелени идеи

0
Здружението за социјални иновации „АРНО“ по петти пат го организира националниот натпревар за зелени идеи и ги охрабрува граѓаните да аплицираат со бизнис идеи...

RoboMac 2019 – натпревар по роботика и автоматика во Македонија

0
Факултетот за електротехника и информациски технологии ги повикува сите студенти, ентузијасти и љубители на роботиката да се пријават на меѓународниот натпревар по роботика и...