Почетна Тагови претприемачи

Таг: претприемачи

Уште една успешна приказна на Code App Level Up 5: Startup...

0
Успешно заврши уште едно издание на Code App Level Up 5: Startup Edition Powered by Vip, еден од најуспешните настани за млади инженери, дизајнери ...

Три книги кои треба да ги прочитате пред да стартувате сопствен...

0
Стартувањето нов бизнис не е мал потфат и постојат бројни фактори кои треба да се земат предвид. За бизнисот да може да ги надмине...

Успешната 2018 година на WE MAKE ги помести границите за женско...

0
Успешната 2018 година на WE MAKE ги помести границите за женско претприемништво, во 2019 година продолжува со нови активности, нови можности, нови успеси... Проектот „WE MAKE: Женско...

“Од Битола се може”, битолски бизнисмени ги споделија своите искуства со...

0
Инспирирачка енергија преку лични примери, поттик да се размислува проактивно кон свој бизнис, опции да го примените своето знаење во компании кои го препознаваат...

Конференција „Женското претприемништво и предизвиците за интеграција во ЕУ”

0
Конференцијата за вмрежување ќе содржи четири панел дискусии со претставници од различни министерства, институции, организации и компании, а предвидени се и Б2б средби помеѓу жени...

Научниците тврдат дека постарите деца стануваат директори, а помалите претприемачи

0
Истражувањата покажуваат дека првородените деца имаат 24% поголема шанса да станат извршни директори или топ менаџери од второродените и дури 28% поголеми шанси од...

Amazon ќе им помага на малите компании – ќе дава субвенции...

0
Компанијата Amazon објави дека на претприемачите ќе им понуди субвенции за отворање мали флоти за достава на пратки, што би требало да ја забрза...

Канадски инструктори ќе пренесуваат знаења и вештини на 35 македонски претприемачи

0
Денеска започна единаесеттото издание на проектот ЛИДЕР организиран од Македонија2025, кој ќе трае десет работни денови. Врвни инструктори од канадската школа за бизнис „Ричард...

Пет филма од минатата година кои секој претприемач треба да ги...

0
Иако веќе сме скоро до половина на 2018 година, доколку сте ги пропуштиле овие извонредни филмови од минатата година, дефинитивно треба да ги погледнете...

Во тек е повикот од CEED Македонија за програмата за технолошки...

0
Американскиот Стејт Департмент во соработка со CEED Македонија и CEED Hub Скопје нуди можност за учество на Central European Tech Innovation & Entrepreneurship Fellowship...