Почетна Тагови прототип

Таг: прототип

ВИДЕО: Полета првиот прототип на авионот од иднината

0
Универзитетите TU Delft, KLM и Airbus успешно тестираа прототип на авион од новиот дизајн наречен Flying-V на небото над воената воздушна база во Германија....

ВИДЕО: Uber го претстави прототипот на своето летачко такси

0
Летачкото такси на Uber беше претставено на конференција во Лос Анџелес. Електричното летачко такси е дизајнирано да лета на височина од 300 до 600...

Почна изградбата на прототипот на првиот европски Hyperloop – меѓу европските...

0
Во Европа почна револуцијата во транспортот - стартуваше конструкцијата на првата пруга на континентот за Hyperloop. Експерименталната пруга ќе им помогне на поддржувачите од...

Кина направи иновативен оџак за чистење на смогот вреден 2 милиони...

0
Секој ден во Кина умираат околу 4.000 луѓе од загадувањето. Ова е особено изразено во урбаните области како Пекинг, на пример. За среќа, има...