Почетна Тагови челичен мост

Таг: челичен мост

Првиот 3Д печатен челичен мост во светот изгледа како да е...

0
Холандската компанија MX3D официјално го претстави првиот 3Д печатен челичен мост во светот. Потребни биле 4 роботи, речиси 4,5 тони челик, околу 1.100 километри...