Почетна Тагови 92 степени Целзиусови

Таг: 92 степени Целзиусови

Француски научници открија дека корона вирусот се уништува дури на температура...

0
Тим од француски научници откри дека новиот корона вирус е многу отпорен на високи температури и дека може да го уништи дури температура при...