Почетна Тагови Abbott Labs

Таг: Abbott Labs

Америка одобри брз тест за корона вирусот кој дава резултати за...

0
Американската компанија Аbbott Labs доби итно одобрение од американската Управа за храна и лекови за својот брз тест за корона вирусот, кој може да...