Почетна Тагови Akvizicija

Таг: akvizicija

Јапонски Fujifilm го купува американски Xerox

0
Јапонската компанија Fujifilm, која се занимавасо фотоапарати и опрема, ќе ја преземе американската компанија Xerox за 6,1 милијарди долари, а тоа ќе подразбира и...