Почетна Тагови Burberry

Таг: Burberry

Луксузниот моден бренд Burberry дизајнира виртуелна облека за видеоигри

0
Последните неколку месеци продажбата на виртуелни услуги и производи доживеа голем збум. Не само што како NFT се продава дигитална уметност, туку и виртуелни...

Луксузниот бренд Burberry изгоре облека вредна 30 милиони евра

0
Луксузниот британски моден бренд Burberry запали облека во вредност поголема од 30 милиони фунти, меѓу кои и 20.000 мантили за дожд, по кои е...