Почетна Тагови IPhone X

Таг: iPhone X

iPhone X минатиот квартал оствари поголем профит од сите Android телефони...

0
Иако бројни медиуми упатени во ситуацијата во Apple тврдат дека во компанијата не се задоволни со побарувачката за iPhone X, па морале да ја...

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

0
Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по скриено богатство во Македонија – новиот и неодолив iPhoneX.  Сите корисници на Македонски Телеком...

iPhone X пристигна во продавниците

0
Apple го пушти во продажба ширум светот iPhone X Телефонот беше промовиран на годишниот настан на компанијата на 22 септември кога беа претставени сите негови...

Apple откри колку ќе чини поправката на новиот iPhone X

0
iPhone X од денеска е во продажба, а Apple објави неколку информации за цените за поправка на телефонот доколку има потреба.Доколку немате продолжена гаранција,...

Apple во ноември ќе има само 3 милиони телефони iPhone X...

0
Apple ќе достави околу 2-3 милиони телефони iPhone X пред да почне да се продава. Доколку е вистина, тоа значи дека нема да има...

Samsung повеќе ќе заработи од iPhone X отколку од Galaxy S8

0
iPhone X ќе почне да се продава за еден месец и тоа е досега најскапиот телефон на Apple. Освен што на Apple ќе му...

Слаба почетна продажба на iPhone 8

0
Продажбата не им тргна најдобро, а стартот на истата е нетипично спор за Apple. Apple го сврте целото внимание кон неочекуваниот нов модел iPhone X,...