Почетна Тагови Mackmyra Whisky

Таг: Mackmyra Whisky

Microsoft ќе го прави првото виски во светот направено од вештачка...

0
Вештачката интелигенција донесе неверојатни промени во секојдневниот живот - од образованието до здравството, од бизисот до медицината, истражувачите почнаа да додаваат технологија насекаде, па...