Почетна Тагови MTS

Таг: MTS

Huawei и Русија потпишаа договор за развој на 5G технологија

0
Најголемиот мобилен оператор во Русија, MTS, потпиша дововор за работа на своите мрежи на стандардот 5G. Тестирањето е предвидено за подоцна во текот на...