Почетна Тагови Nelloptodes gretae

Таг: Nelloptodes gretae

Новооткриен вид бубачка го доби името по активистката Грета Тунберг

0
Новооткриен вид бубачка го доби името по шведската активистка против климатските промени Грета Тунберг. Бубачката Nelloptodes gretae е долга помалку од еден милиметар и...