Почетна Тагови Porsche

Таг: porsche

Porsche инвестира дополнителни 70 милиони евра во Rimac Automobili

0
Porsche го зголеми својот удел во Rimac Automobili на вкупно 24% со најновата инвестиција од 70 милиони евра, соопштија од Rimac Automobili. Porsche, кој...

Официјално претставен новиот 911 GT3 со врвната експертиза од Porsche Motorsport

0
Ланецот е пуштен. Porsche ja ослободи моќта на 911 GT3. Петтата генерација на овој спортски автомобил со високи перформанси беше развиена во тесна соработка...

Porsche ја претвори највисоката зграда во светот во џиновски билборд

0
Porsche ја претвори највисоката зграда во светот во свој личен билборд. Кулата Бурџ Калифа е висока 828 метри и се издига на небото во...

Porsche ја претставија новата Panamera

0
Уникатна симбиоза на контрастите: новата Porsche Panamera сега опфаќа уште поширок спектар. Taa ги комбинира перформансите на спортски автомобил со удобноста на ексклузивна лимузина....

Porsche го зголемува уделот во Rimac Automobili

0
Rimac Automobili си осигураа зголемување на уделот на Porsche во компанијата, па сега Porsche има удел од 15,5%. Во јуни 2018 година германскиот производител...

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и 911 Carrera Cabriolet

0
Серија 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет,...

Гладни за секоја кривина: Претставени новиот Porsche 718 Spyder и 718...

0
Семејството 718 ги поздравува новите членови: со новиот 718 Spyder и 718 Cayman GT4, Porsche воведува два посебно емотивни и моќни модели подготвени да...

Porsche ќе прави електричен автомобил заедно со Мате Римац

0
Porsche има големи планови за пазарот на електрични автомобили, а за да ги претвори тие амбициозни планови во реалност минатата година потпиша партнерство со...

Porsche го претстави Cayenne Coupé

0
Porsche го проширува семејството на Cayenne. Уште едно спортско возило е додадено во третата генерација на овој мошне успешен SUV - Cayenne Coupé „Coupé ги...

Новиот електричен Porsche Taycan веќе има 20.000 купувачи

0
Првиот, чисто електричен, спортски автомобил од Porsche, Taycan стекна големо внимание насекаде низ светот. Возилото нема да биде претставено на јавноста до септември и...