4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Toyota

Таг: Toyota

Погледнете како ќе изгледа футуристичкиот град на Toyotа во Јапонија

Компанијата Toyota во Јапонија гради футуристички паметен град кој ќе биде своевидна лаборатоирја за тестирање на нови технологии. Во градот ќе се...

Поставен камен темелник на градот во кој ќе се тестираат нови...

Неодамна пишувавме за неуспехот на Google во развојот на паметни градови. Проектот за паметниот град во близина на Торонто и проектот благодарение...

ВИДЕО: Погледнете како ќе изгледа градот од иднината што гo гради...

Јапонската компанија Toyota планира да изгради прототип град на иднината во подножјето на планината Фуџи, кој ќе се напојува со енергија од...

Која е највредната автомобилска компанија во американската историја?

Моментално највредната автомобилска компанија во светот, според вредноста на акциите, е Tesla со пазарна капитализација од 200 милијарди долари. Вредноста...

Toyota гради „град на иднината“

Јапонската компанија Toyota планира да изгради прототип град на иднината во подножјето на планината Фуџи, кој ќе се напојува со енергија од...

Toyota и Panasonic ќе основаат заедничка компанија за конектирани домови

Јапонскитe Toyota Motor и Panasonic изјавија дека планираат да основаат заедничка компанија за развој на конектирани услуги кои ќе се користат во домовите и...

ВИДЕО: Робот-кошаркар никогаш не промашува шут за тројка

Научници создадоа робот кој е дизајниран постојано да шутира тројки во кош. И тоа да биде непогрешлив секој пат кога ќе ја фрли топката....

Јапонците планираат да ја освојат Месечината со помош на Toyotа

Освојувањето на Месечината е желба на многумина. Откако Кинезите ја покорија темната страна на Месечината, а американскиот претседател го најави враќањето на Американците на...

Toyota ќе ги наградува возачите за безбедно возење

Toyota почнува да тестира сервис за наем на возила во Јапонија на период од три години, а посебно интересен момент е фактот дека компанијата...

Toyota е највредниот автомобилски бренд! Кои се останатите?

Kantar Millward Brown го објави годишниот извештај за највредните брендови во автомобилската индустријата. Toyota ја задржа титулата и останува највреден авто бренд и во...

НАЈПОПУЛАРНИ