4.8 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Денеска почнува Технома 2017

Kabtel desktop

Љубителите на технологијата од денеска ќе може да го посетат 43-от Mеѓународен саем – ТЕХНОМА 2017 и 37-та Меѓународна изложба на иновации – МАКИНОВА 2017.

Свеченото отворање ќе се одржи во ВИП арената „Борис Трајковски “.

На свеченоста ќе се обрати и Кочо Анѓушев, Заменик претседател на Владата задолжен за економски прашања.


Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!