14 C
Skopje
среда, јули 8, 2020

Хоророт повторно владее во The Cube – Escape Room! Се отвори новата соба „Dexter

Kabtel desktop

Додека ја гледавте серијата „Dexter“ сигурно си замислувавте 1000 начини како вие можете да бидете подобри детективи, да ги следите сите докази и да го обвините Декстер за сите извршени убиства. Сега вистински може да влезете во овој филм, бидејќи The Cube – Escape Room денес ја отвори новата, трета соба инспирирана од оваа серија.
Загатки, препреки, логички размислувања, хорор доживувања и многу емоции е сè она што ве очекува кога ќе се најдете позади заклучените врати на коцката.


Вистината е една, Декстер е бесчувствителен сериски убиец, кој не може да го сопре својот нагон за убиство, па без разлика дали имате симпатии према него и е вашиот омилен лик, мора да најдете начин како за еден час да ги соберете сите докази и да го прогласите за виновен. Само на овој начин ќе докажете дека сте одлични детективи и ќе излезете од собата како победници.

Во The Cube веќе се отворени две соби, SAW и Indiana Jones, а големиот број на резервирани термини со одлични reviews, го прават ова место најдобриот, најголемиот и најинтересниот escape room во Македонија.

Бидете и вие дел од оваа авантура. Соберете ги вашите пријатели, колеги, партнери, семејство и резервирајте термин на www.thecube.mk

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •