19.8 C
Skopje
сабота, јуни 12, 2021

Утре Фондот за иновации ќе објави нов повик за финансирање на старт ап компании

Kabtel desktop

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) објавува нов повик за финансирање на старт ап компании. Фокусот на оваа програма на ФИТР се #млади, а во соработка со Светската банка доделуваме 1 милион евра за развивање на нови бизниси.

Утре во 11 часот ќе се одржи информативна сесија за начинот на аплицирање и можностите кои се нудат во рамките на овој повик.

 

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •