19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021

Објавени нови цени на горивата!

Kabtel desktop

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – бензините поевтинуваат за 4, односно 4.5 денари, додека цената на дизелот се намалува за три денари.

Во согласност со методологијата за пресметка на цените, малопродажните цени се намалуваат во просек за 5.54%.

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 се намалува за 4.50 денари, и еден литар 95-ка ќе чини 67.00 денари. Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се намалува за 4 денари, и еден литар 98-ца ќе чини 69.00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за три денари, и еден литар дизел ќе чини 64.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •