7.8 C
Skopje
понеделник, февруари 17, 2020

Разладете се летово со овој паметен клима-уред

Летото е тука, а пристигнаа и високите летни температури. Победете ја жештината и дозволете си себеси удобност со персонален клима-уред. evaSMART персоналниот клима-уред ви овозможува да ја контролирате температурата и влажноста директно преку вашиот смартфон или домашен паметен систем. Иако малопродажната цена му е 256 долари, сега може да се купи по 185 долари.

evaSMART е паметен персонален клима-уред кој е опремен со Wi-Fi модул и ви овозможува да го контролирате воздухот околу вас додека седите во удобната фотелја. Треба само да ја симнете апликацијата Evapolar и ќе можете да ја прилагодите брзината на дувањето, нивото на влажност, па дури и бојата која најмногу ви се допаѓа.

Има многу паметни системи за контрола на климата, но со evaSmart ги добивате сите можни опции за помалку од 200 долари и е одлична алтернатива за долгите летни ноќи.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •