19.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023

Huawei подготвува флексибилен телефон со шест камери и паметно пенкало

Kabtel desktop


Според новите информации кои се појавија на интернет, Samsung треба да се плаши од конкуренцијата на Huawei и неговиот флексибилен телефон Huawei Mate X2. Според патентот кој го поднела кинеската компанија, телефонот ќе има два екрани, едниот со големина на нормален телефон, а другиот со големина на среден таблет, понатаму ќе има шест камери и паметно пенкало.

Успехот на овој смартфон нема да зависи само од врвните спецификации, туку од од тоа дали е вклучен посебен софтвер и од ситуацијата на глобалната политичка сцена. За жал, телефоните денес се во центарот на овој дигитален универзум, а Huawei е принуден да се брани од нападите на своите конкуренти.

Huawei, исто така, ќе треба да поработи на издржливоста на новиот флексибилен телефон со оглед на тоа дека исто како првата верзија на Samsung Galaxy Fold, првите верзии на Huawei Mate X уредите не беа издржливи во реални услови. Сега и двете компании работат на втората генерација флексибилни уреди и воведвањето на опцијата 5G конективност за своите најскапи телефони во текот на годинава.

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!