Почетна Тагови Huawei

Таг: Huawei

Huawei во Кина освен телефони ќе продава и електрични автомобили

0
Huawei во последно време го пири својот бизнис од паметни телефони и уреди на други индустрии. Така, од компанијата одговорија дека на купувачите во...

Huawei стартуваше глобална програма за жени девелопери

0
Huawei ја стартуваше својата програма Women Developers (HWD), чија цел е да се поттикнат жените девелопери на создавање апликации и алатки кои можат да...

Huawei го претстави новиот флексибилен телефон Mate X2

0
Huawei во Кина го претстави својот нов флексибилен телефон Mate X2. Како што истакнаа на претставувањето, Mate X2 доаѓа со новиот дизајн Falcon Wing...

Huawei гради фабрика во Франција за 5G опрема за цела Европа

0
Кинескиот телекомуникациски гигант Huawei ќе гради фабрика на истокот од Франција, односно погон за производство на технолошки решенија за мобилни мрежи. Тоа ќе биде...

Британските компании ќе бидат казнети ако соработуваат со Huawei на воведување...

0
Казни до 100.000 фунти дневно ќе им бидат изречени на британските телекомуникациски компании кои ја кршат одлуката за постепено напуштање на опремата на Huawei...

Huawei го продава Honor за 15 милијарди долари

0
Во последно време на интернет кружеа инфромации сека Huawei размислува за продажба на својот бренд Honor, кој е познат по ценовно пристапните телефони, а...

САД попуштија – Huawei ќе може да купува американски чипови

0
Две и пол години после блокадата Huawei би можел да ги подобри односите со САД. Како што пренесува Financial Times, САД ќе дозволат поголем...

Ништо не го сопира Huawei – претстави нова серија смартфони Mate...

0
Huawei денес ги претстави долго очекуваните нови уреди во серијата Mate - Mate 40. Како што истакна извршниот директор на Huawei, при претставувањето, Ричард...

Следната година „Huawei“ ќе го лансира својот оперативен систем за смартфони

0
„Huawei Technologies“ ќе го лансира својот мобилен оперативен систем „Harmony“ во паметните телефони веќе следната година, изјави шефот за деловната активност на компанијата со...

5G опремата на Huawei ја помина проверката на GSMA за сајбер...

0
Опремата на Huawei за 5G безжична мрежа ја помина програмата за безбедност на мрежна опрема на GSMA. NESAS е стандардизиран механизам за проценка на...