20 C
Skopje
сабота, мај 30, 2020

Иновација која ќе ја промени индустријата! Роботската рака на студентите од...

Роботската рака SCARA, која може да се користи во повеќе индустриски гранки е дело на студенти на Машинскиот факултет. Проектот се работи...

На македонскиот пазар пристигнаа технолошки супериорните клима уреди од брендот Hisense!

Деновиве на македонскиот пазар пристигна најновата линија клима уреди од брендот Hisense. Станува збор за технолошки супериорни клима уреди кои во процесот...

Лидија Георгиева: Студентите на Технолошко-Металуршкиот факултет во Скопје се и дизајнери...

Лидија Георгиева е редовен професор на Институтот за текстилно инженерство на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје и една од нашите најпознати модни дизајнери....

Стефан Јовановски, безбедноста и добросостојбата на вработените се приоритет за А1...

Одделите за човечки ресурси преживуваат еден од најголемите предизвици во време на здравствената криза. Исправени се пред задачата да обезбедат безбедност за...

Најдобриот ресторан во светот на Македонецот Рене Реџепи ќе прерасне...

Шефот Рене Реџепи, по потекло од Македонија, најде привремен бизнис модел за оваа доба на пандемијата на корона вирусот. Тој е сопственик...

Дијана Десподов: Влегуваме во ера во која компаниите кои нема да...

Бесплатни услуги и софтверски решенија за традиционалните микро, мали и средни претпријатија (ММСп) нуди платформата TechPack која ја креираше и неодамна...

Новата ВЕТИНФО платформа нуди 24/7 бесплатна ветеринарна поддршка!

КОВИД 19 кризата предизвика промени и во ветеринарната заштита на животните во земјава. Со Катерина Јовановска од Ветеринарната комора на Македонија разговаравме...

Што се содржи третиот владин пакет за стимулирање на потрошувачката и...

Премиерот Оливер Спасовска на денешната прес-конференција го презентираше третиот сет на економски мерки кои се однесуваат на опоравување на економија и стимулирање...

Македонската платформа Winetours.guru е вистинскиот линк помеѓу љубителите на вино и...

Winetours.guru e првата платформа во земјава и пошироко преку која  љубителите на вино ќе можат online да резервираат вински тури, а винарниците на...

Зошто да ја одберете Дифферент Академијата за IT професиналец?

Дифферент е IT компанија која на пазарот во Македонија постои повеќе од 7 години. Позади себе има огромен број успешни проекти, како за...

НАЈПОПУЛАРНИ