1 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020

Шест психолошки трикови за љубителите на шопингот

Еве како можете да си помогнете да не банкротирате за време на празниците. Празничната еуфорија речиси сигурно ќе ви ги испразни џебовите...

Апликацијата akcii.mk ги прикажува сите производи на акција од сите трговци...

Прелистувањето хартиени флаери за да се најдат продукти кои се на акција во продавнците може да замине во историјата. Македонската апликација akcii.mk...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес напладне ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе почнат да важат од ноќеска на полноќ. Според...

Македонските фармери користат иновативен скенер за балансирана исхрана на кравите...

Новите технологии не го заобиколуваат ниту фармерството и одгледувањето на добиток и производството на млеко. Подготовката на балансирана исхрана според реалната потреба на животните е...

Словенија со развој на “паметни села” ги решава економските проблеми на...

Емилија Стојменова Дух е Македонка која живее и работи во Словенија. Таа е електроинженер и професор на Електротехничкиот...

А1 Game Fest 2019 ги надмина очекувањата

A1 Македонија, организаторот на А1 Game Fest 2019, најголемиот е-спорт и гејминг настан за оваа година, со задоволство објавува дека фестивалот на...

Холандскиот старт-ап Sales.Rocks лоциран во Македонија денес ја лансира својата...

Холандискиот старт-ап Sales.Rocks, една од брзорастечките софтверски компании во Македонија, денес ја лансира својата b2b платформа на Product Hunt.Product Hunt е американска...

Македонски Телеком ја овозможува VoLTE технологијата

Македонски Телеком воведува нова технологија за обезбедување говорни услуги во мобилната телефонија – VoLTE (Voice over LTE). Оваа технологија на корисниците им овозможува...

ФОТО: Во центарот на Софија се градии плоштад со нула штетно...

Италијанското студио за дизајн Studio Fuksas неодамна ги откри дизајните за новиот плоштад Света Недела, која ќе се наоѓа во центарот на...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе почна да важат од ноќеска на полноќ. Според новата...

НАЈПОПУЛАРНИ