19.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023
Почетна Е-училница #ИновативностЧита

#ИновативностЧита

Kabtel desktop

„Океј сум! Помагајте!“ е книга за моќта и потенцијалот на жените

Интернационалниот бестселер „Океј сум! Помагајте!“ од Анабел Ривкин и Емили Мекмикан, кој е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина...

Huawei го претстави својот прв 5G смартфон кој работи и таму каде што нема 5G мрежа

Huawei го претстав својот прв 5G паметен телефон – Huawei Mate 20 X (5G). Телефонот има процесор Kirin 980 и првиот 5G multimode 7...

#ИновативностЧита: Стоте највлијателни жени во историјата

Стоте највлијателни жени во историјата - Бранка Бугариска,  Александра Симова. Издавач: Арс Ламина Оваа мала збирка ги открива најинвентивните и најинспиративните жени во историјата: од Клеопатра до...

#ИновативностЧита: Блокчеин револуција – како технологијата позади криптовалутите го менува светот?

Блокчеин технологијата би можела да се прогласи и за светско чудо земајќи го предвид фактот дека целосно го револуционизираше не само светот на технологијата,...

#ИновативностЧита: Стартап од 100 долари од Крис Гилибоу

Инспиративната книга полна со неверојатни приказни и хумористични секојдневни ситуации, Стартап од 100 долари на Крис Гилибоу e денешниот избор на #ИновативностЧита која ќе ве замисли и ќе...

#ИновативностЧита: „Како да создавате пријатели и да влијаете на луѓе” од Дејл Карнеги

Од одлични совети никогаш доста, особено кога се работи за такви кои ќе ви помогнат постојано да го зголемувате кругот на познаници и да...

#ИновативностЧита: Tools of Titans – тактики, рутини и навики на милијардерите

Авторот на книгава, Тим Ферис, се прослави прво со книгата „4-часовна работна недела“, а за #ИновативностЧита овојпат избравме уште еден од неговите бестселери -...

#ИновативностЧита: Моќта на навиките од Чарлс Дјухиг

Од автор кој студирал бизнис на Харвард и Јејл и добил Пулицерова награда, книгата Моќта на навиките е овонеделниот предлог на #ИновативностЧита. Чарлс Дјухиг, авторот...

Науката докажа зошто читањето книги треба да ви биде приоритет

Според статистиките, 26% од возрасните во Америка признаваат дека немаат прочитано ниту една книга минатата година. Но, според студија спроведена на Универзитетот во Торонто,...

#ИновативностЧита: Lean In – поучна книга од Шерил Сендберг, оперативен директор на Facebook за жените во бизнис

Компанијата Facebook не би била тоа што е, доколку сите бизнис операции во позадина не ги менаџираше инспиративната Шерил Сендберг, главната оперативна директорка на...

НАЈПОПУЛАРНИ