21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Е-училница #ИновативностЧита

#ИновативностЧита

Kabtel desktop

#ИновативностЧита: Старбакс искуство, пет принципи за претворање на обичното во извонредно

Постои ли некој кој не слушнал за Старбакс? Како еден од најуспешните, а можеби и најуспешниот ланец на кафулиња, постојат многу лекции кои можеме...

„Дом со нула отпад“ отсега и на македонски, книга која учи како да живееме поздраво и со помалку отпад

„Ако нула не е целта за намалување на отпадот, тогаш која е целта?“, беше едно од прашањата кои инспиративната Беа Џонсон или позната како жената...

#ИновативностЧита: Да! 50 тајни на науката на убедувањето

Секој од нас понекогаш си помислил, колку би било добро кога би можеле да убедиме секого. Книгава која викендов ви ја претставуваме во #ИновативностЧита,...

#ИновативностЧита: Стив Џобс, биографија од Волтер Ајзаксон

Овој викенд, рубриката #ИновативностЧита ја посветивме на големиот Стив Џобс, односно на извонредната биографија посветена нему. Предлог книгата Стив Џобс од авторот Волтер Ајзаксон е...

#ИновативностЧита: Приказната за Airbnb – како тројца обични момци кренаа голема прашина заработувајќи милијарди?

Како да се размрда цела индустрија со навидум обичен концепт за бизнис и да се направат милијарди? На ова прашање може да најдете одговор...

#ИновативностЧита: Од добри до одлични – зошто некои компании успеваат, а други не?

Доколку сте претприемач кој неодамна започнал сопствен бизнис или пак сакате да се впуштите во претприемачките води и ви треба мотивација, ви нудиме предлог...

#ИновативностЧита: Ерата на криптовалутите – како биткоин и дигиталните пари го менуваат глобалниот економски ред

Овој викенд ќе го искористиме за да ви предложиме книга која обработува тематика која за многу бргу време стекна популарност, не само во ИТ...

#ИновативностЧита: Почни со зошто – како инспирираат големите лидери од Сајмон Сајнек

Оваа недела како дел од рубриката #ИновативностЧита, книгата која ви ја предложуваме е Почни со зошто - како инспирираат големите лидери од познатиот мотивациски...

#ИновативностЧита: 100 највлијателни жени во историјата

Бидејќи пред неколку дена до одбележавме Меѓународниот ден на жената, 8. март, а впрочем и целиот месец ширум светот се одбежелува како Меѓународниот месец...

#ИновативностЧита – Без оправдувања: моќта на самодисциплината од Брајан Трејси

Кога пред одреден период случајно ми дојде до рацете една од книгите на можеби најпознатиот мотивациски говорник на светот, веднаш знаев дека ќе биде...

НАЈПОПУЛАРНИ