Почетна Тагови батерии

Таг: батерии

Израелски стартап направи батерии за автомобил кои се полнат за само...

0
Секој разговор за електричните автомобили има една иста тема - батериите, времето на полнење и досегот. Времето на полнење на батериите на електричните автомобили...

Volkswagen развива роботи за полнење на батериите на електричните автомобили

0
Како што расте популарноста на електричните возила така ширум светот се зголемува бројот на станици за полнење. Едно од решенијата за брзо и лесно...

Tesla сака да ја преполови цената на батериите

0
Имаше големи очекувања од Tesla на Battery Day годинава, но никој не сфати колку навистина ќе бидат битни најавите од компанијата. Извршниот директор на...

Кинеска компанија подготвува батерија за електрични автомобили со животен век од...

0
Многумина кои размислуваат да купат електричен автомобил најмногу се скептични околу траењето на батериите, односно се плашат дека батериите ќе се расипат пребрзо...

Графенските батерии конечно ќе се најдат на пазарот

0
Трката за производство на батерии и понатаму ќе биде жестока. Било да се телефони или преносни конзоли, се потешко е максимално да се искористат...

Од идната година на пругите во Данска ќе возат возови на...

0
Данска од идната година на своите пруги ќе има возови на батерии. Возовите на батерии би требало да се најдат на пругите во Данска...

Никогаш повеќе нема да ви студи во рацете со ракавиците Candle

0
Ова се првите ракавици во светот кои самите се загреваат и ви ги топлат рацете. Ракавиците Candle работат на батерии кои може да се...

Батериите можат да ја трансформираат борбата со климатските промени

0
Батериите можат да ја трансформираат борбата со климатските промени така што ќе ги заменат моторите со внатрешно согорување на автомобилите со батерии и ќе...

Србија има најголеми резерви на литиум во Европа

0
Како што пренесува американскиот економски сајт Bloomberg, „во заборавениот дел од Европа може се крие закопано богатство“. Она што сака да каже сајтот со...

Овие батерии можете да го полните со USB

0
Батериите кои ги користиме во уредите во секојдневниот живот на крајот откако ќе се испразнат ја загадуваат нашата животна средина. Компанијата Pale Blue има...