15.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови биобутанол

Таг: биобутанол

Шкотски научници ги претвораат отпадоците од индустријата за виски во биориво

Шкотски научници открија начин како нуспроизводите кои се добиваат при производството на виски да ги искористат за нешто сосема поинакво - производство...

НАЈПОПУЛАРНИ