14.8 C
Skopje
среда, ноември 20, 2019
Почетна Тагови Грција

Таг: Грција

Грција очекува до 500 милиони евра загуба поради пропаѓањето на компанијата...

Стечајот на британската туристичка компанија Thomas Cook е најтежок удар за Грција после финансиската криза во 2008 година и во туристичкиот сектор може да...

Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција

Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција, а во делот на податочниот сообраќај уште во летната сезона, најавија денеска ресорните министри на...

Малиот грчки остров Тилос му докажа на светот дека може да...

Малиот грчки остров Тилос се приближува до остварување на целта да троши 100% енергија од обновливи извори со помош на средства од Европската унија....

Грчките даночни служби со дронови откриваат затајување данок

Грчките даночни власти соопштија дека првпат користеле дронови со цел на островот Санторини да откријат сопственици на бротчиња кои носат туристи да го разгледуваат...

Годинава поголем интерес за летување во Турција

Во екот на туристичката сезона продажбата на аранжманите што ги нудат туристичките агенции е слична како и минатата година, а во некои агенции продадени...

ВИДЕО: Овој трактор се претвора во чамец кога ќе доjде до...

Paouris тракторот веројатно ќе го посака секој земјоделец кој има имот во близина на поголема водена површина. Тракторот го произведува грчката компанија Παούρης (Paouris), која...

Македонија и Грција во преговори за поевтин роаминг

Македонскиот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски  и грчкиот министер за дигитална политика, телекомуникации и медиуми, Никос Папас и телекомуникациски оператори од...

Младите Грци основаат сѐ повеќе стартапи бидејќи веруваат дека „не може...

„Доколку не делуваме, за пет години повторно ќе западнеме во економска криза - на Грција не ѝ оди добро, нема работа, а ги имаме...

Tesla доаѓа во Грција – отвора оддел за истражување и развој...

Американскиот гигант за електрични возила Tesla го отвора својот прв оддел за истражување и развој во југоисточна Европа, кој ќе биде дел од Лефкипос...

Русите и Кинезите во офанзива на купување грчки недвижности

Ниските цени во однос на остатокот од Европа, можноста за заработка од изнајмување на туристите, како и програмата за добивање државјанство кое им овозможува...

НАЈПОПУЛАРНИ