Почетна Тагови донација

Таг: донација

Бил Гејтс објави дека се вакцинирал

0
Основачот на Microsoft, Бил Гејтс, објави дека ја примил првата доза од вакцината против корона вирусот. „Ја примив првата доза неделава и се чувствувам...

Бил Гејтс донираше нови 70 милиони за развој и дистрибуција на...

0
Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс го зазеде првото место во глобалните напори за дистрибуција на вакцини против КОВИД-19 со донацијата од 70 милиони долари...

Италијанскиот креатор Брунело Кучинели подарува облека вредна 30 милиони евра

0
Познатиот италијански моден креатор Брунело Кучинели одлучи да ја подари колекцијата којз не била пордадена поради пандемијата на корона вирусот. Облеката во просдавниците ќе...

Општина Бутел почна да собира донации од персонални компјутери за социјално...

0
Општина Бутел апелира до жителите и компаниите кои имаат персонални компјутери што не ги користат да ги донесат во Општината за таа да ги...

Бил Гејтс ќе ја финансира изградбата на 7 фабрики за производство...

0
Бројот на заразени со корона вирусот на глобално ниво надмина 1 милион луше, бројот на починати е над 50.000, а последиците по глобалната економија...

Опра Винфри донира 10 милиони долари во борбата со корона вирусот

0
Опра Винфри и помага на Амрика во борбата со пандемијата, чие жариште изгледа се пресели во САД. ТВ водителката најави дека ќе донира 10...

Ралф Лорен донира 10 милиони долари за борба против корона вирусот

0
Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата компанија донира 10 милиони долари за борба против корона вирусот, што е најголема донација од американските луксузни...

Новак Ѓоковиќ донира 1 милион евра за респиратори и медицинска опрема

0
Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, соопшти дека преку фондацијата „Новаќ Ѓоковиќ“ ќе донира респиратори и медицинска опрема во вредност од 1 милион евра. „Респираторите...

Основачот на Alibaba, Џек Ма, донираше 14 милиони долари за развој...

0
Основачот на Alibabа, кинескиот милијардер Џек Ма, донираше околу 14,4 милиони долари преку својата фондација за да помогне во развојот на вакцина против новиот...

Скопје ги доби првите механизми за регулирање на работата на семафорите!

0
Компанијата ОКТА како дел од активностите на кампањата за безбедност во сообраќајот „Јас внимавам“ донираше механизми за регулирање на работата на семафорите кои...