24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови кучиња

Таг: кучиња

Британски научници тестираат дали кучињата можат да го намирисаат корона вирусот

Тим од британски научници ќе ја тестира способноста на кучињата да го намирисаат КОВИД-19, а тоа истражување го финансира британската влада со...

Британски научници истражуваат дали кучињата можат да ги намирисаат болните од...

Британска хуманитарна организација ги здружи силите со научници за да се утврди дали може осетливиот нос на кучињата да се искористи за...

Шпански град воведе данок за кучиња

Уморни од плаќање за чистење на изметот од кучињата по улиците, властите на шпанскиот град Замора, во кој бројот на кучиња го надминува бројот...

Ford направи куќичка за кучиња која ќе ги штити од бучавата...

Блескавите огномети на новогодишната ноќ за многумина се прекрасна слика со која ја испраќаме старата, а ја пречекуваме новата година. Но, огнометите се проследени...

Во градинката за кучиња „АвАв Хепи Дог“ уживаат и кучињата и...

„АвАв Хепи Дог“ е уникатно место, кафуле, градинка за кучиња и шелтер за бездомни животни. Прво од ваков вид во земјава, АвАв е идеја...

Водете го своето куче со вас на работа – еве како...

Луѓето коишто имаат домашни миленичиња знаат колкава љубов добиваат од нив, па затоа и тешко се одвојуваат од нив и настанува проблем кога треба...

Ова е единствениот бар на плажа во Хрватска кој служи специјално...

Специјално пиво за кучиња од пилешко и зеленчук и сладолед од банани, кикиритки, јогурт и млеко од соја се најпознатите специјалитети на менито на...

Кучињата во Велика Британија ќе се обучуваат да откриваат рак на...

Кучињата во Велика Британија поминуваат обуки со цел кај луѓето да можат да откриваат рак на црева. Дел од британското медицинско истражување е оваа...

Германскиот супермаркет Aldi направи вино и пиво за мачки и кучиња

Германскиот синџир дисконтни супермаркети Aldi на домашните миленици и на нивните сопственици им даде уште една причина за славење оваа празнична сезона - направи...

НАЈПОПУЛАРНИ