18 C
Skopje
среда, јули 8, 2020
Почетна Тагови меморандум

Таг: меморандум

ФИТР и УСАИД потпишаа меморандум за зголемување на можностите на младите...

Фонд за иновации и технолошки развој и Агенцијата за меѓународен развој на Соединетите Американски Држави (УСАИД) потпишаа меморандум за соработка, со кој...

Министерството за земјоделство потпиша меморандум за соработка со UN Women

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство потпиша Меморандум на соработка со телото на Обединетите нации за родова еднаквост и зајакнување на жените – UN...

Huawei ќе и помага на Хрватска во дигиталната трансформација на земјата

Huawei и Централната државна канцеларија за развој на дигитално општество на Хрватска, односно галвното тело за унапредување на дигиталниот развој на општеството, потпишаа меморандум...

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) и Стопанска комора...

Извршните директори на МАСИТ - Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии и на Стопанската комора на Северозападна Македонија, Анита Никова Бундовски и Дриљон...

ФИТР и Македонска берза отвораат пристап до алтернативни можности за финансирање...

Фондот за иновации и технолошки развој и „Македонска берза“ денеска потпишаа меморандум за соработка, чија цел меѓу другото е на македонските компании да им...

Царинската управa даде поддршка за развој на електронската трговија во Македонија

Царинската управа на Рeпублика Македонија  потпиша меморандуми за соработка со Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, како и со DHL Македонија Меморандумите за соработка се потврда...

НАЈПОПУЛАРНИ